Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Żaganiu

Informacje ogólne


Do oddziału przedszkolnego uczęszczają dzieci z różnych grup wiekowych.

Od wielu lat w codziennej pracy wychowawczo-dydaktycznej towarzyszy przedszkolakom maskotka Kubusia Puchatka, a w roku 2016 dołączyła postać krasnalka Radusia i zajączka Kicusia. Wraz z tymi bajkowymi przyjaciółmi realizowane są zadania z zakresu wychowania zdrowotnego. Systematycznie prowadzona jest akcja „Śniadanka zdrowe i kolorowe”, dzieci wykonują sałatki owocowe i warzywne, również organizowane są codzienne „witaminkowe rundki” – dzieci częstują się przygotowanymi cząstkami owoców.

Innym działaniem cyklicznym jest wdrażanie dzieci do słuchania czytanych bajek, baśni, opowiadań. Praca przebiega pod hasłem „Nie ma dnia bez czytania”, dzieci mają również możliwość udziału w „porankach czytelniczych”, słuchają bajek czytanych przez starszych kolegów i koleżanki oraz panią L. Jasińską.

W ramach realizacji treści z zakresu „Dziecko twórcą i odbiorcą sztuki”, przedszkolaki biorą udział w zajęciach rytmicznych, a także uczestniczą w zajęciach koła tanecznego pod nazwą „Wesoła gromadka”. Swoje umiejętności prezentują podczas różnych uroczystości szkolnych i środowiskowych.

W ramach realizacji treści przyrodniczych dzieci uczestniczą w realizacji innowacji „Mali obserwatorzy przyrody”, brały udział w warsztatach ekologicznych pod hasłem „Agatka – Segregatka uczy dzieci, jak segregować śmieci”, zorganizowanych przez pracowników Zakładu Zagospodarowania Odpadami w Marszowie.

Przedszkolaki corocznie uczestniczą również w Powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczna zerówka”, w tym roku zajęły I miejsce i reprezentowały powiat żagański na Wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie, otrzymały wyróżnienie.

W naszym oddziale przedszkolnym zawsze bawimy się zgodnie, grzecznie i bezpiecznie, przestrzegamy zasad, które zaczerpnęliśmy ze „Stumilowego Lasu”, a codziennie towarzyszy nam piosenka, która rozpoczyna się słowami „Bo nasza zerówka to jedna rodzina, starszy czy młodszy, chłopak czy dziewczyna”. Wspólnie obchodzimy także urodziny dzieci, wraz z rodzicami organizowane są Mikołajki.