UDZIAŁ W ZAWODACH SPORTOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Rozpoczęliśmy rozgrywki międzyszkolnych zawodów sportowych, dla przypomnienia  w szkołach podstawowych rozgrywane są w dwóch grupach wiekowych: uczniowie klask VI i młodsi to tzw. grupa: Żagańskie Igrzyska Dzieci, natomiast uczniowie klasy VII i VIII to grupa: Żagańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej.  Piłka nożna to pierwsze zawody rozgrywane w tym roku szkolnym, przeprowadzone je na stadionie Arena Żagań.

A oto wyniki i składy naszych uczniów:

Żagańskie Igrzyska Dzieci:

– piłka nożna: chłopcy – 05.10.2020 r., 3 miejsce (Banaszak Maciej, Dąbrowski Jędrzej, Dzieńdziara Tomasz, Filiczkowski Szymon, Ławecki Mikołaj, Muszyński Antoni,  Kominek Patryk, Szczęsny Rafał ),

Żagańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

piłka nożna: dziewczęta  – 07.10.2020 r., 1 miejsce (dziewczęta zakwalifikowały się na zawody powiatowe) ( Kultys Ewa, Nowaczyk Marta, Pityńska Amelia, Łuszczyńska Maja, Kubalewska Jula, Apanel Julia, Jankowska Aleksandra).

– piłka nożna: chłopcy – 08.10.2020 r., 3 miejsce ( Leydy Bartek, Łata Daniel, Małecki Błażej, Zator Emil, Mikołajczak Janek, Bojczuk Michał, Szczęsny Norbert, Wojtysiak Szymon, Adamczyk Dawid, Węcławski Kacper, Zagórski Kuba ).

Zawody powiatowe w piłce nożnej zostały rozegrane również na stadionie Arena dnia 09.10.2020 r., nasze dziewczęta (skład j.w.) po zaciekłej i  emocjonującej walce uległy 2-1 zawodniczką ze Szprotawy zajmując tym samym 2 miejsce.