ŚWIĘTO DRZEWA W KLASIE 3

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Święto Drzewa.

W poniedziałek klasa 3 postanowiła uczcić to święto.  Dzieci poznały wierzenia związane z drzewami, np. ,,Kto chce być silny jak dąb, niech spożywa chleb wypiekany na jego liściach” lub ,,Kto szuka odpowiedzi jaka będzie jego przyszłość znajdzie proroczy sen pod drzewem brzozy”. Trzecioklasiści obejrzeli zdjęcia galasów oraz zapoznali się z historią święta.

Klasa udała się również na spacer, z którego przyniosła liście oraz owoce drzew. Po powrocie uczniowie zabawili się w badaczy, oglądali swoje skarby pod mini mikroskopami. Odkrycia i przeżycia były wielkie.

Potem dary drzew zamieniły się w piękne prace plastyczne. Na koniec zajęć dzieci zasadziły swoje drzewo na terenie szkoły. Teraz będą dbały o to, aby sosna była wielka i przynosiła wiele radości innym.