ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

Wszyscy wiemy, jak ważne jest mycie rąk, ale mało kto wie, że 15 października z inicjatywy UNICEF obchodzony jest „Światowy Dzień Mycia Rąk”. Dzień ten podkreśla ogromne znaczenie higieny rąk wodą i mydłem. To jedna z najbardziej efektywnych i dostępnych metod profilaktyki zdrowotnej. Czynność szczególnie ważna w dzisiejszych czasach, kiedy jesteśmy narażeni na niebezpieczny wirus. W czwartek  w klasie 2 i 3 zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne pt. „Mycie rąk”. Dzieci doskonale wiedziały jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Potem miała miejsce rozmowa o zarazkach i o tym jak je skutecznie usuwać z dłoni. Odbył się także pokaz poszczególnych etapów mycia rąk z użyciem mydła i wody.

Uczniowie klas wykonali logo Dnia Mycia rąk. Klasa trzecia poznała, również procedurę wytwarzania mydła oraz próbowała swoich możliwości rzeźbiarskich w mydle.