ŚW. JANIE PAWLE II, PAMIĘTAMY

16 października, podobnie jak w latach ubiegłych, w dniu wyboru Karola Wojtyły na papieża obchodziliśmy święto patrona szkoły. Niestety ze względu na zaostrzone przepisy sanitarne nie mogliśmy uczestniczyć we mszy św. Ksiądz proboszcz Janusz Brembor odwiedził uczniów naszej szkoły. W klasach uczniowie starali się przybliżyć sobie sylwetkę św. Jana Pawła II i jego dokonania. Najmłodsi wyklejali postać patrona, ich prace zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu. Uczniowie klas starszych oglądali filmy dokumentalne o życiu, kapłaństwie i czasie sprawowania pontyfikatu, a później rozmawiali o tym, jak papież swoją postawą, działalnością „zmieniał ludzi i świat” i w jakim stopniu jest przykładem do naśladowania.