PRZYRODA Z KLASĄ. CZY WIESZ, JAK ŻYJE JEŻ ?

Uczniowie klasy I biorą udział w Projekcie Uniwersytetu Dzieci w Klasie, którego celem jest poznanie fascynującego świata przyrody! Podczas lekcji uczniowie poznają prawa, panujące w naturze oraz przekonają się, jaki wpływ ma na nią człowiek. Będą prowadzić proste obserwacje przyrodnicze, wykonywać doświadczenia i samodzielnie wyciągać wnioski. Poznając wiele gatunków roślin i zwierząt przekonają się, dlaczego warto szanować przyrodę. Projekt przeznaczony jest dla klas 1-3. Bohaterka Zoja, która jest jeżem, opowiada dzieciom o swoich przygodach, które przydarzyły się jej w ciągu 4 pór roku, dzięki czemu mogą poznać otaczający je świat przyrody. W ramach realizacji zadań programu, dzieci wykonały Lapbook – jesień.