HISTORIA PEWNEGO NASIONKA

Jak się zaczyna? Właśnie tak. W ubiegłym roku, podczas zajęć na placu zabaw dzieci zbierały żołędzie spod dębu bezszypułkowego i postanowiły wziąć je do sali. Jedna z koleżanek, Basia wsadziła kilka do doniczki, która stała na parapecie. Czas mijał. Pewnego dnia w doniczce pojawiła się niespodzianka. Z żołędzi wyrosły dwie małe siewki dębu. Dzieci pielęgnowały je, aż nadszedł czas, żeby nasze siewki zasadzić w lasku, w pobliżu szkoły. Tam także rośnie kilkuletnia jarzębinka Kasia, którą również posadziły przedszkolaki. Dąbki wysadzone w lesie dzieci nazwały: Arek i Marek.

Cieszymy się bardzo, że mamy swoje drzewka i że w ten sposób przyczyniamy się do wzbogacania drzewostanu w naszym lasku, w którym często spędzamy czas.