ŚWIATOWY DZIEŃ MORZA

24 września 2020 roku obchodzimy Światowy Dzień Morza ustanowiony przez Międzynarodową Organizację Morską IMO. Z tej okazji Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w porozumieniu z Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim zaprosiło uczniów lubuskich szkół do wzięcia udziału w przygotowanych na tę okazję spotkaniach online z pracownikami i kadrą kierowniczą min. portu w Gdańsku oraz w Szczecinie. Za pośrednictwem łącza internetowego uczniowie naszej szkoły mogli posłuchać relacji np. o specyfice pracy w porcie przeładunkowym, pracy marynarza na statku, a także dowiedzieć się jakie zagrożenia dla środowiska niesie nieprzemyślane gospodarowanie zasobem mórz i oceanów. To była ciekawa lekcja.