„ŻAGAŃ – DIABELSKO PIĘKNE MIASTO”

Podczas pracy zdalnej, realizując treści patriotyczne pod hasłem: „Żagań, to moja mała ojczyzna”, sześciolatki i siedmiolatki z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami wykonali „diabelsko” piękne prace, przedstawiające żagańskie maszkarony.

Inspiracją do podjęcia tych działań było zapoznanie się z legendą pt. „Diabelski rzeźbiarz z Żagania”, a materiałem, z którego powstały płaskorzeźby była masa solna.

Wykonanie tych prac sprawiło dzieciom wiele radości, a rodzice mieli okazję przenieść się na chwilę w dziecięce lata. „Mali i duzi artyści” stanęli na wysokości zadania, żagańskie maszkarony wyglądają naprawdę „diabelsko”.

Wzorem, z którego czerpali nasi „rzeźbiarze” pomysły do swych prac, były twarze maszkaronów przedstawione w filmie edukacyjnym o naszym mieście pt. „Para w Polskę. Miasto Żagań”.

„Diabelska galeria” prezentuje się okazale.