Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Żaganiu

100. ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II


„Muszę powiedzieć, że wówczas, 18 maja 1920 roku, /…/ o dziewiątej rano, nie było mnie jeszcze na świecie. Jak mi później powiedziano, urodziłem się po południu między piątą a szóstą. Mniej więcej w tym samym czasie, po południu między piątą a szóstą, tyle że pięćdziesiąt lat później, zostałem wybrany na papieża”.

Takimi słowami Karol Wojtyła, późniejszy papież – Jan Paweł II wspomina swój dzień narodzin. Dziś przypada wyjątkowa, bo setna rocznica tego wydarzenia. Jest ona okazją do tego, aby przypomnieć sobie postać i nauczanie naszego wspaniałego Rodaka. Dla nas, członków społeczności PSP nr 3 w Żaganiu, jest to postać szczególna i wyjątkowa – to nasz Patron.

Pomimo szczególnych okoliczności w jakich się znaleźliśmy łączymy się dziś w modlitwie i pamięci o papieżu Polaku. Zachęcamy do odwiedzenia materiałów poświęconych patronowi zamieszczonych na naszej szkolnej stronie  oraz do wielu źródeł na stronach internetowych (np. jp2.tvp.pl), w publikacjach książkowych i na łamach prasy.  Wsłuchajmy się kolejny raz w słowa, które do nas kierował i zachwyćmy się jego bogatą osobowością oraz wielką wiarą.

Zobacz –> Prezentację Papieską