KOLOROWO DLA ZDROWIA

W dniach 02.03.2020 r. – 06.03.2020 r. w naszej szkole odbywał się ,,Kolorowy Tydzień”. Projekt poświęcony był zdrowemu odżywianiu i zdrowemu stylowi życia.

W poniedziałek uczniowie przyszli ubrani na biało. Rozmawialiśmy o wartościach odżywczych białych warzyw oraz nabiału. We wtorek obowiązywał kolor żółty. Tego dnia na śniadanie dzieci przyniosły żółte warzywa oraz degustowały różne rodzaje miodu.

Pomarańczowy to kolor środy. Uczniowie mogli popróbować soki wyciskane ze świeżych, pomarańczowych owoców. Czwartek to był dzień czerwony. Dzieci w tym dniu spożywały pomidory, czerwoną paprykę, jabłka oraz truskawki.
W piątek na szkolnym korytarzu zrobiło się zielono. Tego dnia sadziliśmy zioła i szczypiorek. Na koniec tygodnia na ścianach zawisły kolorowe plakaty, które przedstawiają właściwości odżywcze produktów w danym kolorze.

I tak zakończył się nasz Kolorowy Tydzień. Był on naprawdę kolorowy i zdrowy. Realizacja projektu była wspaniałą zabawą, która przybliżyła wiadomości na temat zdrowego stylu życia.