WYPRAWA W POSZUKIWANIU MIKOŁAJA

6 grudnia to dzień, na który czekają wszystkie dzieci. To upragnione spotkanie z najmilszą osobą w czerwonym płaszczu, z długą brodą, w czerwonej czapce, z uśmiechem na twarzy. Ten milutki staruszek to oczywiście Mikołaj, który przybywa  do wszystkich dzieci z wielkim worem pełnym prezentów.

W tym dniu nasze przedszkolaki pojechały do Żagańskiego Pałacu Książęcego w poszukiwaniu Mikołaja. Na miejscu okazało się, że na spotkanie z miłym gościem przybyły również przedszkolaki z innych żagańskich placówek przedszkolnych. Sala Kryształowa była wypełniona po brzegi. Po przywitaniu przez panią dyrektor Centrum Kultury  Annę Mrowińską i pana wiceburmistrza Sebastiana Kuleszę, dzieci obejrzały przedstawienie teatralne o poszukiwaniu Mikołaja.

Krasnal, Śnieżynka i Bałwanek z pomocą przedszkolaków rozwiązywali zadania, które przygotowała Królowa Śniegu, wspólnie bawili się i śpiewali piosenki. Czas szybko mijał w miłej i wesołej atmosferze. Aż w końcu stało się! Do dzieci przybył Mikołaj, który wręczył im słodkie upominki i przekazał dobre rady.

Na zakończenie mikołajkowego spotkania wszystkie przedszkolaki pozowały do wspólnego zdjęcia.

To nie koniec niespodzianek w tym dniu. Po przyjeździe do przedszkola na nasze dzieci czekał również Mikołaj z wielkimi workami prezentów. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe.

Jesteś cudowny święty Mikołaju!!!