SZKOLNA WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

5 grudnia uczniowie naszej szkoły z klas I-VIII pod opieką wychowawców wyruszyli na wycieczkę do Wrocławia. Najpierw zwiedziliśmy Hydropolis: Centrum Nauki i Wiedzy o Wodzie. (Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw). Dzięki przewodnikom zwiedziliśmy Centrum i dowiedzieliśmy się skąd przypuszczalnie na Ziemi wzięła się woda, potem zobaczyliśmy jej zastosowanie w środowisku. Po takiej lekcji nadszedł czas na rozrywkę. W CINEMA CITY Wroclavia jedni obejrzeli film „Krainę Lodu II”, a inni udali się na film „1800 gram”. Po takiej dawce emocji mogliśmy wracać do Żagania. Już nie możemy się doczekać kolejnej wycieczki.