Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Żaganiu

MIKOŁAJ CZYTA DZIECIOM


6 grudnia, podczas pobytu w Żagańskim Pałacu Książęcym nasze przedszkolaki odwiedziły Miejską Bibliotekę. Tam przywitał je Mikołaj, który przybył z wielkim koszem pełnym cukierków. Po słodkim poczęstunku ciekawie opowiadał dzieciom o zbiorach książek znajdujących się w bibliotece.

Na prośbę naszych maluchów Mikołaj przeczytał im książeczkę napisaną przez ks. Tadeusza Rucińskiego pt. „Anioł i mała”. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały treści opowiadania i oklaskami nagrodziły miłego gościa.

Nasze przedszkolaki miały również okazję zwiedzania biblioteki oraz zapoznania się z jej zbiorami. Było miło i przyjemnie. Na pewno odwiedzimy jeszcze Miejską Bibliotekę, ponieważ nasza grupa przedszkolna uczestniczy w programie pod hasłem „Czytanie na śniadanie”.