JASEŁKA DLA SENIORÓW

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, z którym wiąże się wiele pięknych zwyczajów. W naszej szkole tradycją stało się, że na świąteczne spotkanie zapraszani są  Seniorzy zamieszkujący dzielnicę Moczyń. W tym roku takie spotkanie odbyło się 18 grudnia. Miło nam, że oprócz Seniorów zaproszenie przyjął wiceburmistrz miasta Sebastian Kulesza. Z tej okazji uczniowie klas V-VIII zaprezentowali się w  inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanej Jasełkami.  Przypomnieli w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dziecię.  Były również kolędy w wykonaniu uczennic klas : II, V i VI. Uczniowie podarowali  naszym Seniorom własnoręcznie wykonane aniołki, a Pani dyrektor zaprosiła na słodki poczęstunek. Nie zabrakło świątecznych życzeń, złożonych  gościom przez Panią dyrektor oraz wiceburmistrza.