Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Żaganiu

WARSZTATY ROBOTYKI


W czwartek 21 listopada br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach z robotyki. Było to możliwe dzięki zestawom klocków LEGO, które na zajęcia przywieźli instruktorzy SPINCE GEARS ACADEMY. Zajęcia były przykładem praktycznego połączenia zabawy i nauki. Podczas spotkania uczniowie pracowali w grupach, a w wyniku zabawy powstały przedziwne konstrukcje jeżdżąco-kroczące, które widzą i „czują”. To jedno z kluczowych założeń twórców przedsięwzięcia. Dzieci pracują według autorskiego programu edukacyjnego organizacji FIRST, który od lat sprawdza się na całym świecie. Chodzi o to, aby poprzez zabawę, nauczać kompetencji społecznych przydatnych w dorosłym życiu. W naszej szkole może, po zebraniu chętnych,  powstać grupa, która w ramach zajęć będzie realizować od podstaw założenia projektu.