ŚNIADANIE DAJE MOC

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

W listopadzie,od wielu lat uczniowie naszej szkoły,realizują program edukacyjny „ Śniadanie daje moc’’. Program ten to ogólnopolska akcja propagująca zdrowe odżywianie i zwiększająca świadomość na temat roli pierwszego posiłku w diecie dziecka.

Tak więc w 8 listopada rozpoczęły się prace nad przygotowaniem zdrowego posiłku. Dzieci bardzo niecierpliwie wkładały fartuszki, myły ręce, rozkładały deseczki i artykuły przyniesione z domu. Po pierwszej godzinie organizacji, pod czujnym okiem swych pań, dzieci przystąpiły do pracy właściwej. Efekt był niesamowity! Kolorowe zdrowe kanapki, pysznie wyglądające sałatki, koktajle owocowe, soki świeżo wyciskane. Uwieńczeniem dziecięcych warsztatów było wspólne spożywanie posiłku oraz degustacja przez starszych uczniów oraz personel szkoły soków i koktajli. Był to dzień nie tylko zdrowy, lecz także radosny, pyszny i kolorowy.