PRZEDSZKOLAKI W KLUBIE WIEWIÓRKA

„Wiewiórka przykład musi dać, jak o zęby trzeba dbać”

W ramach nawiązanej współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem w Żaganiu, dzieci z oddziału przedszkolnego wstąpiły w szeregi Klubu Wiewiórka. Idea należności do tego klubu opiera się na oddziaływaniu zdrowotnym skierowanym do dzieci, mającym na celu kształtowanie nawyków związanych z higieną jamy ustnej i odżywianiem.

Członkiem Klubu Wiewiórka może być dziecko, które:

1. Podsiada własną szczoteczkę.
  2. Codziennie myje zęby rano, wieczorem i po jedzeniu.
  3. Dokonuje okresowego przeglądu zębów u lekarza dentysty.
  4. Pije mleko, jada sery, owoce i warzywa.

Wszystkie przedszkolaki bardzo się starają, żeby zdobyć jak najwięcej wiadomości i umiejętności w zakresie dbałości o higienę jamy ustnej, ponieważ czeka je pasowanie na pełnoprawnego członka Klubu Wiewiórka.

Ostatnio gościem w przedszkolu była pani pielęgniarka, która opowiedziała i pokazała naszym maluchom, jak należy prawidłowo myć zęby. Przedszkolaki świetnie się spisały i otrzymały pochwałę od pani pielęgniarki, ponieważ myły swoje zęby wg poznanych zasad.