Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Żaganiu

KONWENCJA PRAW DZIECKA W NASZEJ SZKOLE


20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jest dzieciństwo – „dla każdego dziecka, dzieciństwo”. Nasza Szkoła wspólnie z UNICEF Świętowała ten dzień pokazując, że prawa dziecka są ważne dla Naszej Placówki. Pod kierunkiem koordynatora, uczniowie przygotowali gazetkę na temat Konwencji, wykorzystując materiały przygotowane przez UNICEF, odbyły się lekcje z wiedzy o społeczeństwie w klasie VIII. 20.11.2019 r. cała społeczność szkolna wspólnie celebrowała to wydarzenie przyłączając się do akcji i pamiętając o kolorze niebieskim, który jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.