PIKNIK ZBOŻOWY – SUPER ATRAKCJE !!!

Na zaproszenie pani Ani Słowik, 18 października dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej wzięły udział w „Pikniku zbożowym”, zorganizowanym przez Lubuską Izbę Rolniczą, który odbyły się w Nowej Soli. Nasze maluchy miały wiele atrakcji, pierwszą z nich była wspaniała zabawa w Parku Krasnala. Następnie przywitała nas Pani Ania i zaprosiła na ciepły obiad – pyszne pierogi i zupę pomidorową. To nie koniec łasuchowania, na dzieci czekał również pyszny deser w postaci drożdżowych bułeczek i kaszy manny z galaretką.

Następną atrakcją był konkurs przenoszenia w kubeczkach mąki na czas. Uczestnicy tego konkursu z wielkim dopingiem publiczności dzielnie walczyli o zwycięstwo. Panie również były zajęte, z przygotowanego ciasta staranie i dokładnie wyrabiały warszawskie kajzerki.

Poglądową lekcją dotyczącą produktów zbożowych był film „Od ziarenka do bochenka”, który dostarczył wiedzy na temat procesu powstawania chleba.

Na zakończenie ” Pikniku zbożowego” wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali piękne upominki, a dla szkoły została przekazana sokowirówka. Wycieczka była wspaniała i na pewno pozostanie na długo w pamięci. To był dzień pełen atrakcji i wrażeń.

Maluchy z „Trójeczki” wraz z paniami bardzo, bardzo dziękują Pani Ani Słowik za zorganizowanie super warsztatów.

« 1 z 2 »