16 PAŹDZIERNIKA – ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Podobnie jak w latach ubiegłych społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Żaganiu świętowała w poniedziałek, 16 października br. dzień patrona szkoły. Najpierw  w klasach odbyły się pogadanki o naszym patronie  św. Janie Pawle II, następnie w asyście pocztu sztandarowego uczniowie i nauczyciele udali się na mszę świętą. Po powrocie z kościoła obejrzeliśmy program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków z oddziału przedszkolnego, uczniów klasy pierwszej, trzeciej i ósmej. Montaż słownomuzyczny przypomniał nam niezwykły pontyfikat Jana Pawła II, ale też wczesne lata młodości Karola Wojtyły, jego zamiłowanie do poezji, górskich wędrówek i talent pisarski. Po apelu zjedliśmy pyszne kremówki, które przywołał w pamięci Jan Paweł II podczas wizyty w rodzinnych Wadowicach.

« 1 z 2 »