Pasowanie na czytelnika i Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W poniedziałek 30 września w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Żaganiu, odbyło się uroczyste PASOWANIE NA CZYTELNIKA oraz OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA.

Dzieci z klasy drugiej  w ubiegłym roku szkolnym często odwiedzały bibliotekę i podejmowały różne działania w ramach innowacji ,,Mali czytelnicy”. Uczniowie niecierpliwie czekali na dzień, kiedy oficjalnie zostaną  przyjęte do grona czytelników.

Zanim drugoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, przedstawili inscenizację przygotowaną dla kolegów i koleżanek  klas I i III oraz przedszkolaków. Uczniowie wykazali się znajomością historii książki. Pokazali, że wiedzą jak dbać o książki i mają świadomość, że czytanie książek do wielki dar oraz najlepsze źródło rozrywki i wiedzy.

Po tym nadszedł czas na uroczyste pasowanie. Drugoklasiści z dumą powtarzali słowa przysięgi. Następnie pani Jadwiga Gargula pasowała książką  uczniów, a pani Danuta Lipiak wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy. Na koniec spotkania przyszedł czas na podziękowania dla pań pracujących w bibliotece za wspaniałą współpracę i ciekawe spotkania.

Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników naszej szkoły. Starsi koledzy, uczniowie klasyósmej: Martyna i Karol wraz z pomocą nauczycieli, zorganizowali akcję głośnego czytania dla dzieci przedszkolnych i klas I- III. Maluchy miały okazję wysłuchać baśni  H. Ch. Andersena.

Na zakończenie uroczystości panie bibliotekarki serdecznie zaprosiływszystkich uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej, częstego odwiedzania wypożyczalni i czytelni oraz brania udziału w różnych  konkursach czytelniczych.