PROJEKT POLSKO-NIEMIECKI ,, PODRÓŻ KULINARNA PO POLSCE I NIEMCZECH Z NASZYMI PRZYJACIÓŁMI” W ŻAGAŃSKIEJ ,,TRÓJECZCE”

W czwartek 6 czerwca br. miała miejsce rewizyta uczniów z partnerskiej  szkoły z Ortrand, którzy przyjechali do nas, by uczestniczyć w kolejnym już projekcie polsko-niemieckim tym razem pt.,,Podróż kulinarna po Polsce i Niemczech z naszymi przyjaciółmi”. Po przyjeździe na miejsce goście zostali przywitani przez panią dyrektor Danutę Urban oraz przedstawicieli Urzędu Miasta- AdamaMatwijowa, przewodniczącego Rady Miasta i naczelnika Wydziału Oświaty, Mariusza Krugłego.  W sali gimnastycznej uczennice z zespołu tanecznego oraz najmłodsi uczniowie wraz z przedszkolakami z oddziału przedszkolnego poprzez taniec  wprowadzili wszystkich w tematykę kulinarną spotkania. Na koniec spróbowaliśmy pysznych kopytek oraz zupy kapuśniak przygotowanych przez naszych uczniów. Kolejnym punktem programu były warsztaty robienia pizzy, które odbyły się pod czujnym okiem pracowników pizzerii Mafia. Uczestniczyli w nich uczniowie z Niemiec i czwartoklasiści. Każdy mógł przygotować dla siebie taką pizzę, jaką najbardziej lubi. Każdy z uczestników otrzymał piękny certyfikat. Przy okazji pokazaliśmy naszym gościom Pałac Książęcy i galerię Dobrego Diabła. W ramach integracji rozegraliśmy na Arenie turniej w kręgielni. Po obiedzie wróciliśmy do szkoły, gdzie nastąpiła ewaluacja naszego projektu. Pożegnaliśmy naszych gości prezentamiprzygotowanymi  przez Urząd Miasta i Panią dyrektor. Nie zabrakło również pożegnalnego, wspólnego zdjęcia. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym 2019/20.

Realizacja projektu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez PNWM za pośrednictwem Euroregionu ,,Sprewa-Nysa-Bóbr”.

« 1 z 2 »