NASI UCZNIOWIE W PRZEDSTAWIENIU TEATRALNYM „O MĄDREJ KRÓLEWNIE I SMOKU ZE ZŁOTEJ GÓRY”

13 czerwca 2019 r. członkowie koła teatralno-recytatorskiego wystawili  w sali Inter Pałacu Książęcego przedstawienie teatralne pod tytułem   „O mądrej królewnie i smoku ze Złotej Góry”. Podczas dwóch występów o godzinie 10.00 i 11.30 oglądało je bardzo wielu uczniów żagańskich szkół podstawowych.

Tytułowi bohaterowie, smok i królewna, kierowali się bardzo szlachetnymi zasadami: byli przyjaźnie nastawieni do otoczenia, unikali przemocy i złego rycerza potrafili pokonać bez użycia siły. Oczywiście, jak w każdej baśni, zwyciężyło dobro. W przedstawieniu znalazły się piosenki i układy choreograficzne. Aktorzy świetnie wcielili się w swoje role. Ich dialogi, kostiumy i rekwizyty przyciągały uwagę młodych widzów.

Sądząc po burzliwych oklaskach i zadowolonych minach widowni, przedstawienie bardzo się podobało. Zabieramy się wobec tego do przygotowywania następnego. Oczywiście po wakacjach.