Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Żaganiu

BAJKOWE POŻEGNANIE


25 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów przedszkola – przyszłych pierwszoklasistów.  Na tę uroczystość przybyli zaproszeni przez Panią Dyrektor Danutę Urban przedstawiciele Urzędu Miasta, Pan Wiceburmistrz Sebastian Kulesza i Naczelnik Wydziału Oświaty Pan Mariusz Krugły oraz rodzice i dziadkowie naszych przedszkolaków.

Dzieci zaprezentowały przedstawienie teatralne, którego scenariusz napisała wychowawczyni oddziału przedszkolnego Mariola Rulewska, zainspirowana przez swoich małych artystów Milenkę Yilmaz i Wiktorię Kubalewską. W opracowaniu choreografii do tej sztuki brał również udział  kolega dziewczynek Kamilek Jamroży.

Głównym punktem uroczystości było przyrzeczenie absolwentów przedszkola i ich rodziców oraz wręczenie przez Panią Dyrektor Danutę Urban, Pana Wiceburmistrza Sebastiana Kuleszę oraz Pana Naczelnika Wydziału Oświaty Mariusza Krugłego atrybutów dojrzałości przedszkolnej, czyli biretów i odznak.

Bardzo miłym i wzruszającym momentem pożegnalnej uroczystości były przygotowane w tajemnicy wiersze i piosenki, które przyszli pierwszoklasiści zaprezentowali wychowawczyni. Była to wyjątkowo wzruszająca niespodzianka.

Na zakończenie uroczystości dzieci zostały obdarowane pamiątkowymi upominkami przygotowanymi przez wychowawczynię i rodziców.

Wszyscy uczestnicy uroczystości przeżywali miłe i wzruszające chwile.