WYMIANA Z ORTRAND

15 maja br. 10. osobowa grupa uczniów z klasy IV uczestniczyła w wyjeździe do zaprzyjaźnionej szkoły w partnerskim mieście Ortrand. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy mile powitani przez przedstawicieli szkoły i  pana burmistrza miasta. Następnie uczestniczyliśmy we wspólnym konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. Ważnym elementem było pokazanie naszych strojów narodowych. Jędrek wystąpił w stroju lajkonika, a Hania w stroju krakowskim. Następnie w klasie w zespołach pracowaliśmy nad wykonaniem kominiarczyka, regionalnego przysmaku, który przygotowywany jest z suszonych śliwek i przed świętami Bożego Narodzenia chętnie kupowany, ponieważ jest zwiastunem szczęścia. Niespodzianką był wyjazd do fabryki pierników. Najpierw poznaliśmy proces wypieku pierników, a następnie sami dekorowaliśmy piernikowe serca, które smakowały wyśmienicie. W przyzakładowej kawiarence degustowaliśmy różne smaki słodkich korzennych ciasteczek. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Gospodarze, żegnając się z nami, wręczyli nam upominki, a pani dyrektor Danuta Urban zaprosiła ich do nas. Rewizyta będzie miała miejsce 6 czerwca br.

« 1 z 2 »