MUZYKA BAWI I ROZWIJA – RYTMIKA W PRZEDSZKOLU

Od wielu lat w naszym przedszkolu odbywają się zajęcia z rytmiki, prowadzone przez panią Kasię i pana Piotra Matysiak. Dzięki tym zajęciom dzieci potrafią reagować ruchem na zamianę dynamiki i tempa muzyki, odtwarzać zadany rytm, interpretować ruchem treść muzyki, wygrywać rytm na instrumentach perkusyjnych, improwizować instrumentalnie i werbalnie. Rozróżniają także barwę dźwięków, rozwijają poczucie rytmu, wyobraźnię muzyczną i inwencję twórczą.

Różnorodność metod i form oraz dobór ciekawych instrumentów i środków dydaktycznych sprawiają, że zajęcia są bardzo interesujące, a przede wszystkim dostarczają przedszkolakom wiele radości. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się gra na nietypowych instrumentach, takich jak: bongosy, kalimba, ukulele i baraban.

Cotygodniowe spotkania z państwem Matysiak to czas, podczas którego muzyka bawi nasze maluchy i rozwija ich talenty muzyczne.