GMINNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

27 lutego W Szkole Podstawowej nr 7  w Żaganiu odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Spośród uczniów szkół podstawowych wybrano najlepszych , którzy walczyli o zwycięstwo i udział w etapie powiatowym. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy wiekowe. Każdy uczeń przystąpił do testu , który stanowił pierwszy etap zmagań. Troje najlepszych z każdej z  dwóch grup wiekowych (klasy IV-VIII) zakwalifikowało się do udziału w etapie ustnym. Zarówno na etapie pisemnym , jak i ustnym uczniowie musieli wykazać się ogromną wiedzą w zakresie pożarnictwa – znajomością historią straży pożarnej , stopni służbowych, sprzętu, rodzaju zagrożeń oraz przepisów prawa obowiązujących Państwową Straż Pożarną. Nagrody najlepszym wręczył zastępca burmistrza , Sebastian Kulesza, który pogratulował młodzieży specjalistycznej wiedzy . Burmistrz zapewnił , że będziemy trzymać kciuki za czwórkę uczniów , którzy zakwalifikowali się do etapu powiatowego.

W pierwszej grupie zwyciężyli:

• I miejsce – Dawid Adamczyk PSP 3
  • II miejsce – Kacper Dec PSP5,
  • III miejsce – Joanna Adamowicz PSP.

Dwóch najlepszych uczniów weźmie udział w etapie powiatowym Turnieju, który 14 marca 2019 roku odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Żaganiu.

Brawo Dawid!!! Gratulacje!!!!!!