BEZPIECZNE FERIE

10 stycznia klasa IV uczestniczyła w pokazie ratownictwa wodnego, który związku ze zbliżającymi się feriami przygotowała po raz kolejny żagańska straż pożarna. Nad brzegiem rzeki spotkało się ponad 400 dzieci obserwujących działania podejmowane przez ratowników wobec osób znajdujących się w wodzie. W pokazie uczestniczyli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żaganiu oraz ratownicy z WOPR w Żaganiu. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych straż przygotowała pokaz, informując o zasadach bezpieczeństwa nad wodą oraz technikach niesienia pomocy osobom, pod którymi załamał się lód. Należy pamiętać, aby w takim przypadku nie podawać tonącemu ręki, lecz rzucić jakiś przedmiot – gałąź, szalik, pasek, a nawet kurtkę. Nie można też wchodzić na lód. Najlepiej podczołgać się do miejsca, w którym doszło do pęknięcia tafli.