SPOTKANIE GRUP KOLĘDNICZYCH I JASEŁKOWYCH

13 grudnia w sali kryształowej Żagańskiego Pałacu Książęcego odbyły się X Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych, w ramach IX Żagańskiej Kuźni Talentów. Na przeglądzie zaprezentowało się dziesięć grup z żagańskich przedszkoli oraz szkół. Wśród nich była również grupa jasełkowa z naszej szkoły, w skład której wchodziły dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z kl. I, II oraz III.

Widowisko pt. „Świeć gwiazdeczko mała, świeć” opierało się na przekazie, że wśród ogromu świątecznych zawirowań, przygotowań, zakupów, porządków, gonitwy po sklepach, czasem zapominamy o tym, co najważniejsze, czyli o prawdziwym przeżywaniu świąt.

Dzieci w pięknych strojach nie tylko bawiły widownię, ale również zachwycały pięknym śpiewem, recytacją i tańcem. Nasi mali kolędnicy otrzymali wyróżnienie, słodkie upominki oraz nagrody.

Gratulujemy!