Pieczenie pierników

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” oraz udział w projekcie polsko-niemieckim stał się doskonałą okazją  do zorganizowania  „Warsztatów pieczenia pierników”.

W poniedziałek 17 grudnia zajęcia odbyły się w klasach I i II, gdzie uczniowie, pod opieką nauczycieli, mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników. Dzieciaki, niektóre po raz pierwszy, poznawały proces ich pieczenia. Z wielką radością wałkowały przygotowane wcześniej ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, często związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia, z uwagą obserwowały proces pieczenia się ciastek. Upieczone pierniczki dekorowały mając do dyspozycji mnóstwo jadalnych ozdób i kolorowego lukru.