POLONEZ DLA NIEPODLEGŁEJ

W sobotę 10 listopada br. w wypełnionej po ostatnie miejsce  sali kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu odbył się koncert z okazji 100-lecia niepodległego państwa polskiego, który polonezem pt. „Pożegnanie Ojczyzny” rozpoczęli  najmłodsi uczniowie  naszej szkoły. Taniec wzbudził podziw u widowni, a mali tancerze otrzymali owacje na stojąco. Choreografię tego tańca przygotowały panie Mariola Rulewska i Krystyna Jankowiak. W takcie występu wiersze mówili Ewa, Karol oraz Kamil. Na sali była obecna pani Dyrektor Danuta Urban, władze miasta, księża, kombatanci, nauczyciele, rodzice i mieszkańcy miasta, którzy gratulowali tak pięknego występu. „Dla nas było zaszczytem wystąpić na tak ważnej uroczystości 100-lecia niepodległości Polski”- podsumowała Ewa. Taki koncert zdarza się raz na 100 lat. Wszyscy cieszymy się, że możemy żyć w wolnej Ojczyźnie. Całą uroczystość utrwalił pan Jan Mazur, któremu bardzo dziękujemy za piękne zdjęcia.