MYŚLIWI DZIECIOM – ZAJĘCIA PRZYRODNICZE

15 listopada odbyło się spotkanie przedszkolaków i uczniów z kl. I-III z Panią Justyną Górecką z Wojskowego Koła  Łowieckiego „Cietrzew” Warszawa, która przeprowadziła zajęcia przyrodnicze o lesie i jego mieszkańcach. Pani Justyna przywitała dzieci myśliwskim powitaniem „Darz Bór” oraz zagrała na rogu myśliwskim melodię myśliwych.

Dzieci z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały opowieści i ciekawostek o zwierzętach leśnych, a w szczególności zapoznały się z rodziną jeleniowatych. Pani Justyna w bardzo obrazowy sposób przedstawiła tę rodzinę, prezentując po kolei gatunek saren, danieli, jeleni i łosi. Dzieci obejrzały eksponaty poroży tych zwierząt oraz ich okrywy włosowe – suknie, które zmieniają w ciągu roku. Poznały także różnicę między porożem a rogami. Dowiedziały się, jak żyją dziki, obejrzały ich kły, czyli szable i fajki oraz suknie letnie i zimowe. Życie zwierząt leśnych jest bardzo ciekawe, tajemnicze i fascynujące, należy tylko mieć uszy i oczy szeroko otwarte.

Zainteresowanie tematem było bardzo duże, dzieci zadawały wiele pytań, na które Pani Justyna Górecka odpowiadała wyczerpująco, popierając swoją wypowiedź ciekawostkami. Podczas spotkania dzieci miały możliwość gry na rogu myśliwskim, niektórym po kilku próbach udało się, a nie jest to łatwe. Brawo dzieci! Otrzymaliśmy również budkę lęgową dla ptaków, którą powiesimy na drzewie obok szkoły oraz kolorowanki i papierowe linijki ze zwierzętami.

Na zakończenie spotkania było wspólne zdjęcie i podziękowania dla naszego gościa. Warsztaty przyrodnicze były bardzo ciekawe, a dzieci bardzo zadowolone.