Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Żaganiu

KONKURS PATRIOTYCZNY


Niemal w przeddzień obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się diecezjalny finał konkursu patriotycznego „Ojczyzno ma”. W tym roku jego uczestnikami było dwoje uczniów z naszej szkoły: Oliwia Stanisławek z kl. VIII a i Marcin Lembicz z kl. VII. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu. Konkursowi towarzyszyła oprawa muzyczna przygotowana między innymi przez Państwową Szkołę Muzyczną w Zielonej Górze. Była też okazja do zwiedzenia zbiorów Muzeum Ziemi Lubuskiej. Zmaganiom uczniów przyglądał się ks. Bp S. Regmunt, który był pełen podziwu wobec wiedzy uczestników konkursu. Mimo, że nie udało się naszym uczniom zając „medalowych” miejsc otrzymali pamiątkowe nagrody z rąk księdza biskupa.