DLA NIEPODLEGŁEJ

Tegoroczne jubileuszowe obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przeżywaliśmy we czwartek 08 XI. Uczestniczyli w nich członkowie całej społeczności szkolnej oraz zaproszeni goście: kombatanci, przedstawiciele lokalnych władz i służb mundurowych. Rozpoczęliśmy od poświęcenia tablicy pamiątkowej  (którego dokonał ks. J. Brembor) oraz posadzenia dębu upamiętniających tę niezwykle ważną rocznicę.

Następnie wszyscy zebrani udali się do kościoła parafialnego pw. św. Józefa, by uczestniczyć we Mszy św. za ojczyznę. Przewodniczył jej  i kazanie wygłosił wspomniany już ks. J. Brembor.

Po Mszy św. pani dyrektor Danuta Urban nagrodziła zwycięzców szkolnych konkursów związanych z odzyskaniem niepodległości. W konkursie literackim zwyciężyła Patrycja Adamczyk z kl. VIII b, drugie miejsce zajęła Oliwia Stanisławek z kl. VIII a, trzecie przypadło Roksanie Szymkowiak z kl. VII a. Wyróżniono Amelię Rozmarynowską z kl. VIII a i Laurę Słodową z kl. V I a. Konkurs na prezentację multimedialna wygrała Patrycja Adamczyk z kl. VIII a. Konkurs plastyczny został podzielony na grupy wiekowe, w kl. II – III pierwsze miejsce zdobyła Gabrysia Dzieńdziara , drugie – Patryk Kominek a wyróżnienie otrzymał Rafał Szczęsny – wszyscy z kl. III a. W grupie starszej (kl. IV – VIII) zwycięzcą została Katarzyna Wilczewska z kl. VII a, na drugim miejscu uplasowała się Maja Kozłowska z kl. VI a, na trzecim – Gabriela Uścińska z kl. VI a; wyróżniono prace Mikołaja Ławeckiego z kl. IV, Ewy Kultys z kl. V b i Aleksandrę Jankowską z kl. V b.

W dalszej części obchodów nastąpiła  część artystyczna, którą rozpoczęli uczniowie z kl. 0 – III, którzy pięknie zatańczyli  poloneza,  nasz tradycyjny narodowy taniec. Naszych najmłodszych artystów przygotowały panie: M. Rulewska i K. Jankowiak.

Starsi uczniowie przedstawili drogi do wolności w montażu słowno – muzycznym. Tę część uroczystości przygotowali wszyscy uczniowie  z kl. V a oraz przedstawicielki kl. V b i II a) pod kierunkiem wychowawczyni  p. T.Fajger przy wsparciu p. D.Lipiak i B.Tołpy. Dzięki przygotowanym przez p. D. Mazur śpiewnikom wszyscy obecni ochoczo włączyli się w śpiew pieśni patriotycznych.

Dzięki inicjatywie p. dyrektor po powrocie do szkoły mogliśmy kontynuować świętowanie w klasach przy smacznych kremówkach, jak przystało na uczniów szkoły im. Jana Pawła II.