„STRAŻNICY ZIEMI” LAUREATAMI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU W WARSZAWIE

Reprezentująca naszą szkołę dwuosobowa drużyna „Strażnicy Ziemi” utworzona przez Łukasza Kantka i Marcina Lembicza z VII klasy dotarła do finału ogólnopolskiego konkursu „Czyste środowisko – czyste powietrze” organizowanego w ramach kampanii edukacyjnej Smog.

Na finały które odbywały się 26.10.2018 w Warszawskim Centrum Nauki Kopernik dostało się jedynie 100 najlepszych zespołów, które przebrnęły kwalifikacje spośród prawie 1500 zespołów z 737 szkół z całej Polski. Zanim dostaliśmy się do finałów uczniowie musieli wykonać różne zadania eliminacyjne.Chłopcy przygotowali pracę w kategorii „Kapsuła dla przyszłości”. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych. Finały polegały na sprawdzianiewiedzy uczestników. Po pierwszym etapie, który odbywał się pod nazwą „Łut szczęścia” odpadło 50 drużyn. Nasi uczniowie przeszli dalej i zostali laureatamiogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Sławęcińskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych pod patronatem MinistraEdukacji Narodowej.

Gratulacje!