Spotkanie z pszczelarzem

Organizacja życia pszczół w ulu, hierarchia i podział zadań to zagadnienie bardzo ciekawe i tajemnicze. O tym jak wygląda codzienność w ulu uczniowie z klas 1 i 3 dowiedzieli  się w czasie spotkania z Panem  pszczelarzem i zarazem wielkim pasjonatem pszczół. W bardzo serdecznej atmosferze Pan opowiadał dzieciom o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć przyrządy pszczelarza tj. podkurzacz, specjalny kapelusz, dymkę, ramkę.  Temat pszczół bardzo zainteresował najmłodszych, dzieci zadawały wiele pytań. Spotkanie poszerzyło wiedzę dzieci na temat szeroko pojętego pszczelarstwa oraz umożliwiło bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę. Na koniec wizyty odbyła się degustacja pysznego miodu – mm mniam.