PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

Już po raz kolejny uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Żaganiu występowali na scenie Klubu Czarnej Dywizji. Członkowie koła teatralno-recytatorskiego przygotowali dla uczniów żagańskich szkół podstawowych przedstawienie teatralne o charakterze profilaktycznym pt. „O królewnie, piekarczyku i pieczeniu chleba”. 24 czerwca zaprosili kolegów i koleżanki na swój występ, który odbył się o godz. 10.00.
Sztuka przekazywała bardzo ważne przesłanie mówiące o tym, że należy doceniać pracę każdego człowieka. Główna bohaterka, rozpuszczona i samolubna królewna Zuzanna, poznała wartość pracy i nauczyła się sztuki pieczenia chleba. Dużym walorem inscenizacji były dialogi pełne dowcipu i humoru, barwne stroje aktorów, dekoracje i ciekawa oprawa muzyczna. W inscenizacji zostały również wykorzystane układy choreograficzne, między innymi do poloneza.
Widzowie gorąco oklaskiwali młodych aktorów, którzy dobrze wywiązali się z zadania, bo świetnie wczuli się w swoje role. Po reakcji całej sali widać było, że sztuka wszystkim bardzo się podobała.