Z fizyką na święta

,,Gdy będziemy wypatrywać pierwszej gwiazdki, a choinka będzie stała ubrana w kolorowe ozdoby będziemy wiedzieć skąd to wszystko się wzięło, czym była gwiazda Betlejemska oraz skąd się biorą płatki śniegu i że nie ma dwóch takich samych. A gdy przyjrzymy się tym płatkom jak spadają z nieba nie zaskoczy nas, że to wszystko dzięki grawitacji”.

9 grudnia uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych spotkali się z prof. dr hab. Andrzejem Maciejewskim oraz Panią dr hab. Marią Przybylską w ramach projektu ,,Ścieżki Kopernika” realizowanego przez Instytut Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Przygotowali oni dwie prelekcje: Gwiazda Betlejemska oraz Grawitacja.
Prof. Maciejewski pokazał na spotkaniu, że grawitacja odpowiada w zasadzie za wszystko co rusza się we Wszechświecie.
Dziękujemy bardzo Panu Jackow Patce z Sekcji Astronomicznej ,,Gwiezdne Wrota” działającej w ŻPK, który umożliwił nam to spotkanie.