Zielona szkoła- Kliczków

W dniu 10 – 11.06.13r. uczniowie naszej klasy wraz z wychowawcami wybrali się na Zieloną Szkołę do Kliczkowa. Cała nasza grupa zakwaterowana była w Folwarku Książęcym, który znajdował się niedaleko Zamku Kliczków.
Podczas dwudniowej wizyty na Zielonej Szkole dzieci miały możliwość zwiedzenia w towarzystwie przewodnika zamku i wysłuchania ciekawych wiadomości o jego historii.
Dużą radość sprawiła uczestnikom wycieczki jazda na koniu oraz przejażdżka bryczką po okolicy. Pierwszy dzień zakończył się pieczeniem kiełbasek i dyskoteką.
Następnego dnia uczniowie mieli okazję zrelaksować się na basenie znajdującym się na terenie zamku. Ostatnim punktem naszej wycieczki był wyjazd do Bolesławca, gdzie zwiedzaliśmy Fabrykę Naczyń Kamionkowych ,,Manufaktura”. Tam zapoznaliśmy się z procesem powstawania ceramiki.
Po zakupieniu pamiątek w radosnych nastrojach wyruszyliśmy w drogę powrotną do Żagania. To była udana i pouczająca wycieczka.