Zielona szkoła- Borowice

W dniach 05.06. – 06.06.2013r. odbyła się wycieczka do Borowic, w której wzięli udział uczniowie klas I, II, IV, V. Zwiedziliśmy ciekawe miejsca i przeżyliśmy wspaniałe chwile. Borowice to turystyczna miejscowość położona u podnóża Śląskiego Grzbietu, w Dolinie Pięciu Potoków. W pierwszy dzień odbyła się wycieczka do Kaskady potoku Szklarka, malowniczo położonego  na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Następnym etapem był spacer po przepięknym parku. Dotarliśmy do Chaty Walońskiej Juna. Tu dzieci zdobyły Pierwszy Stopień Wtajemniczenia Walońskiego. Najpierw zostały zapoznane z historią walońskich poszukiwaczy skarbów, obejrzały minerały, które można znaleźć w Karkonoszach oraz usłyszały legendę o Duchu Gór. Podczas spotkania wybrano z pośród uczestników Arystokrację Walońską. Oni to, w walońskim duchu, kształtowali swoją gawiedź podczas dalszych prób. Uczestnicy przeszli Próbę Pokory w dybach, a ci którzy przeszli  ją pomyślnie mogli zejść do kamiennych podziemi Chaty. Tam uczniowie  przeszli Próbę Czterech Żywiołów i otrzymali tytuł Czeladnika Walońskiego potwierdzony stosownym certyfikatem. Wieczorem odbyła się dyskoteka. Nie mogło się obyć bez Piżamowej imprezki, na której opowiadaliśmy ciekawe, straszne, albo zabawne historie. Drugi dzień: zwiedziliśmy Świątynię Wang w Karpaczu, a następnie pojechaliśmy do Szklarskiej Poręby, aby zwiedzić Dinopark , gdzie czekała na nas  niezliczona ilość atrakcji, która  sprawiła, że spędziliśmy  tu  niezapomniane chwile. Jedną z głównych atrakcji parku jest ścieżka edukacyjna na której znajdują się rekonstrukcje kilkudziesięciu naturalnej wielkości dinozaurów. Tropem dinozaurów  przeszliśmy  przez 500 mln lat ziemi i odbyliśmy przyjemną lekcję historii. Wiele  emocji dostarczył nam seans filmowy w kinie 6D. To jedna z najnowocześniejszych atrakcji łącząca w sobie elementy kina 3D z efektami takimi jak: ruszające się i wibrujące fotele, tryskająca woda, wiejący wiatr, padający śnieg. Mieliśmy wrażenie obecności w przestrzeni akcji filmu. Była to doskonała forma rozrywki, edukacji oraz świetna zabawa. Wycieczka była bardzo udana i już planujemy wyjazd na następną.