Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Żaganiu

Zakończenie roku szkolnego


28 czerwca o godz. 10.00 rozpoczęła się na dziedzińcu naszej szkoły uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012/2013. Przybyło na nią oprócz rodziców i uczniów wielu zaproszonych gości, między innymi Burmistrz Miasta Żagań p. Daniel Marchewka, a także przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą. Była to dobra okazja, aby im podziękować oraz wręczyć pamiątkowe dyplomy. Podziękowania otrzymali również rodzice szczególnie zaangażowani w pracę na rzecz naszej szkoły.

Jak co roku podczas apelu odbyło się przekazanie sztandaru klasie V oraz uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów. Najpierw żegnali się oni sami tradycyjnym polonezem i przy pomocy wierszy i piosenek. Potem pożegnali ich piątoklasiści. Wręczone zostały nagrody książkowe wzorowym uczniom oraz nagrody rzeczowe uczennicy kl.VI, Zuzannie Matysiak, która uzyskała najwyższą średnią- 6,0. Wyróżnieni zostali także uczniowie, którzy odnieśli sukcesy w konkursach przedmiotowych i sportowych, między innymi dwukrotny finalista Konkursu Przyrodniczego Aleksander Nieścierowicz.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie odebrali w klasach świadectwa i po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkali się z wychowawcami. Życzymy wszystkim zdrowych, wesołych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia za dwa miesiące!